• "Hayata Hazırlar"

Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri

Okullarımızın güvenliği; sertifikalı güvenlik görevlileri tarafından ve bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameralarının 7/24 izlemesiyle sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve kurumu ziyaret edenlerin güvenliği son derece önemlidir. Öğrenci ve velilerimizden, güvenlik kurallarımıza ve özel güvenlik yasası çerçevesinde görev yapan güvenlik birimi çalışanlarımızın uyarılarına önem vermelerini bekleriz. Kurum okullarımızda, 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri ile elektronik gözlem araçları bulunur.

Öğrencilerimizin güvenliği açısından sene başında velilerimizden istemiş olduğumuz formlarda adı geçen kişiler dışında, öğrenci hiç kimseye teslim edilmez. Servis kullanan ancak belli günlerde öğrencisini kendisi almak isteyen veliler bu durumu servis hizmetlerine ve okul müdür yardımcılarına yazılı olarak bildirmelidir. Mahkeme kararının aslı ya da fotokopisi olmadan hiçbir durumda öğrencilerimiz vasisi dışında birine teslim edilemez. Bu durumdaki öğrencilerimizin vasisi mutlaka mahkeme kararını okula bildirmek zorundadır.

Acil durumlarda (deprem, yangın, vb.) uygulanacak prosedürler TEKNOFEN KOLEJİ tarafından belirlenmiştir. Velilerimizden bu tip durumlarda okul idaresine güvenmelerini ve santralleri kilitlediği için telefon etmemelerini, bir süre sonra bizimle iletişime geçmelerini bekleriz. Unutulmamalıdır ki, acil durumlarda kurumun yetkili mercilerle iletişimi önemlidir. Her eğitim yılı süresince bütün okullarımızda deprem ve yangın tatbikatları yapılarak, öğrencilerimiz acil durumlar karşısında ne yapmaları gerektiği konusunda eğitilmektedir.