• "Hayata Hazırlar"

Anaokulumuzda Bir Gün

Anaokulumuzda Bir Gün

Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilen müfredatın geçerli olduğu TEKNOFEN Koleji’nde haftalık ders programı, 5 gün ve haftalık standart ders saatiyle sınırlı değildir. Eğitim-öğretim anlayışı yalnızca akademik başarıya odaklı olmayıp öğrencilerin sosyal, duygusal, bedensel ve bilişsel gelişimlerini sağlamak üzere ilgi ve yeteneklerini geliştirmeye, bilgi ve becerilerini arttırmaya yönelik her türlü faaliyeti içeren FARKINDALIK programı uygulanır.

Bu uygulamalar, öğrencinin okul sonrasında akademik gelişimiyle  sanat, spor, kültürel etkinlikler ve yabancı dil çalışmalarını kapsar ve bir sistem dâhilinde tüm öğrencilerin bu programa katılımı zorunludur. Bu çerçevede, haftanın 6 günü eğitim-öğretime açık olan TEKNOFEN Koleji’nde haftada 55 saat ders vardır.

İlkokul da derslerimiz saat 09.00'da başlar ve 18.00'a kadar devam eder. Velilerimiz sabah 07.50 itibari ile öğrencisini okula bırakabilir. Akşam çıkışlarında en geç 19.00 da öğrencimiz okuldan alınabilir. Anaokulumuzda kahvaltı saatimizin 08.30-09.00 arasında olmasından dolayı öğrencimizin 08.30 dan önce okulda bulunması beklenir.Bu saat dilimlerinde nöbetçi öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz öğrencilerimize eşlik etmektedirler. Pazartesi ve cuma günleri okul başlarken ve kapanırken bayrak töreni yapılır. Bayrak törenlerine tüm öğrencilerin katılması zorunludur. Okulda bulunup bayrak töreninden önce öğrencisini almak isteyen velilerimize acil sağlık durumları dışında izin verilmez.

Cumartesi günleri klüp ve yabancı dil takviye programlarımız uygulanır. Sabah 09.00 da başlar, öğlen 13.15 de sona erer.Anaokulu öğrencilerimiz için hafta sonu programı zorunlu değildir.