• "Hayata Hazırlar"

Ortaokulumuzda Bir Gün

Ortaokulumuzda Bir Gün

Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilen müfredatın geçerli olduğu TEKNOFEN Koleji’nde haftalık ders programı, 5 gün ve haftalık standart ders saatiyle sınırlı değildir. Eğitim-öğretim anlayışı yalnızca akademik başarıya odaklı olmayıp öğrencilerin sosyal, duygusal, bedensel ve bilişsel gelişimlerini sağlamak üzere ilgi ve yeteneklerini geliştirmeye, bilgi ve becerilerini arttırmaya yönelik her türlü faaliyeti içeren FARKINDALIK programı uygulanır.

Bu uygulamalar, öğrencinin okul sonrasında akademik gelişimiyle birlikte ulusal sınavlara hazırlık, sanat, spor, kültürel etkinlikler ve yabancı dil çalışmalarını kapsar ve bir sistem dâhilinde tüm öğrencilerin bu programa katılımı zorunludur. Bu çerçevede, haftanın 6 günü eğitim-öğretime açık olan TEKNOFEN Koleji’nde haftada 55 saat ders vardır.

Ortaokul da derslerimiz saat 09.00'da başlar ve 18.00'a kadar devam eder. Çalışan aileler 08.00 itibari ile öğrencisini okula bırakabilir, akşam çıkışlarında en geç 19.00 a kadar öğrenci görevli öğretmen eşliğinde okulda bulunabilir.Pazartesi ve cuma günleri okul başlarken ve kapanırken bayrak töreni yapılır. Bayrak törenlerine tüm öğrencilerin katılması zorunludur. Okulda bulunup bayrak töreninden önce öğrencisini almak isteyen velilerimize acil sağlık durumları dışında izin verilmez. 

Cumartesi günleri takviye programları ve klüp çalışmaları yapılır. Bu program 9.00 - 13.15 saatleri arasında uygulanır.