• "Hayata Hazırlar"

Etüt Programlarımız ve LGS Çalışmaları

  • Anasayfa
  • Etüt Programlarımız ve LGS Çalışmaları

Etüt Programlarımız ve LGS Çalışmaları

Liseye Geçiş Sınavına (LYS) Tam Hazırlık Programı

8. sınıf öğrencilerimizi kapsayan bir yıllık “Liseye Geçiş Sınavına (LGS) Tam Hazırlık Programı” uygulanır. Bu sistemde temel amacımız; her öğrencimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını okul ortamında karşılamak, test tekniği ve akademik başarısını artırmak, mutlu olacağı, okul türünü kazanabileceği puanı almasını sağlamaktır.

Liseye Geçiş Sınavına hazırlık sürecinde tüm öğrencilerimize ayrı ayrı, onların bu süreçteki tüm zihinsel ve duygusal ihtiyaçları dikkate alınarak profesyonel eğitim koçluğu ile özel bir danışmanlık hizmeti yürütülür. Bu süreçte sınav sistemi tanıtılır, öğrenciye uygun çalışma yöntemleri belirlenir, hedef belirleme ve kaygıyı azaltmaya yönelik motivasyon çalışmaları ile sınav sonrası uzman tercih danışmanlığı yapılır.

8. sınıflarda işlenecek derslerin yıllık ders planları hazırlanırken kazanımlara ayrılan süreler LGS’de soru gelen kazanımlar dikkate alınarak belirlenir.

8. Sınıfın başından itibaren başlatılan Liseye Geçiş Sınavına (LGS) Tam Hazırlık Programı, belirli bir plan program ve takvim çerçevesinde yürütülür. Derslerin devam ettiği süreçte haftalık ders çizelgelerine ilave olarak hafta içi ve cumartesi günleri kurs düzenlenir.

5-6-7. Sınıflar Takviye Programları

Okullarımızda  LGS Sınavları’na Hazırlık Progmanın yanı sıra, Öğrenen Merkezli Geri Besleme Çalışmaları ile Sosyal, Kültürel, Sanatsal ve Sportif Etkinlik uygulamalarını içeren “Bütünleştirilmiş Dinamik Program” uygulanmaktadır. 5-6-7. Sınıflarımız da Cumartesi günü 5 derslik takviye almaktadırlar.