• "Hayata Hazırlar"

Teknofen Sportif Koordinasyon Eğitim Sistemi (Tske)

  • Anasayfa
  • Teknofen Sportif Koordinasyon Eğitim Sistemi (Tske)

Teknofen Sportif Koordinasyon Eğitim Sistemi (Tske)

Teknofen Sportif Koordinasyon Eğitimi

Teknofen Sportif Koordinasyon Eğitimi; çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır. Teknofen Sportif Koordinasyon Eğitimleri ile çocukların kemik ve kas yapıları güçlenir; sürat, çeviklik, kuvvet, esneklik ve koordinasyon özellikleri gelişir. Zihinsel anlamda ise özgüvenleri, karar verebilme ve liderlik becerileri gelişir, takım olarak çalışmayı ve oynamayı öğrenirler. Çocukların en uygun sportif branşa yönlendirilmesi konusunda ailelere danışmanlık yapılır.

Teknofen Koleji olarak yapılan Sportif Koordinasyon Eğitimi çalışmaları her türlü hareket becerisini içerisinde bulunduran bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Becerilerin öğrenilmesi, geliştirilmesi ve belirli bir verim düzeyine ulaşabilmesi sağlanır.

Bu çalışmalar; öğrencinin büyük ve küçük kas gruplarını çalıştırarak, koordinasyon özelliklerini geliştirerek öğrencileri daha karmaşık hareket ve fiziksel çalışmalara hazırlamak amacıyla planlanmış etkinliklerden oluşmaktadır.

TFSKE içeriğini olarak yürüme, koşma, denge, esneklik, yuvarlanma, sekme, atma-tutma, atlama ve sıçrama çalışmaları olarak dallara ayrılmış bu dallarında her biri kendi içerisinde basit ve karmaşık çalışmalarla oluşturmuştur.

Sportif Koordinasyon Eğitimi çalışmalarında; içeriğinde yer alan hareket ve fiziksel etkinliğe dayalı olan dallar kullanılarak, öğrencilerin motor becerileri geliştirilerek, dallar arasında basitten karmaşığa tekli ve çoklu çalışmalar yapılarak en üst düzey de gelişiminin sağlanması hedeflenmektedir.