• "Hayata Hazırlar"

  • Anasayfa
  • "Kitap Okumanın Önemi" Üzerine Seminerimiz Düzenlendi

"Kitap Okumanın Önemi" Üzerine Seminerimiz Düzenlendi

Kitap okumak insanoğlunun kişisel gelişimini elde eden mühim etkenlerden biridir. İnsanın fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana informasyon ve birikim kazandırır. Okumak, kişiyi öğrenmeye götürmüş olan en başlı informasyon deposudur. İnsan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu kitap okumaktır. Gelişmiş ülke toplumları, haiz oldukları bilgilerin % 55’ ini kitap okuma kanalıyla kazanmıştır. Gelişmemiş ülkelerin çoğunun karşılaştıkları sorunların temelinde ise eğitimsizlik ve kitap okumamak yatar. Gelişmemiş ülkelerde yaşam devam eden kişiler, kitap okuyarak geçirebilecekleri zamanı çoğu zaman kendilerine yarar sağlamayan işlerle harcamaktadırlar.

Bu bakımdan ülkemizin okuyan ve okuduğunu uygulayan nesillere ihtiyacı vardır. Bir kimsenin analiz ,sentez, yordama yapabilmesi için mutlaka kitap okuması gerekmektedir. Teknofen Koleji olarak bunun farkındayız ve bu farkındalığı uyandırmak için okulumuzda her bir kitap hem öğretmen hem de öğrencilerimiz tarafından okunarak kitap okuma sınavına girmektedirler.

Teknofen Liselerinde her öğrenci okur ve okumayı hayatının bir parçası olarak görür. Okumadığında rahatsız olur, o günü kayıp bir kayıp olarak görür.