• "Hayata Hazırlar"

  • Anasayfa
  • Teknofen Kolejleri "Vatan İçin" Adlı Tiyatro Gösteriminde

Teknofen Kolejleri "Vatan İçin" Adlı Tiyatro Gösteriminde

Özel Teknofen Liseleri olarak “VATAN İÇİN” adlı tiyatro gösterimine gittik. Oyunu izleyen öğrencilerimiz, bir nebze olsun ecdadımızın bu toprakları bize vatan kılmak için ne gibi fedakarlıklara katlandıklarına şahit oldular.

Milletimizin her ferdi şartların en zor olduğu anlarda bile üstün cesareti, sabır ve metanetiyle Vatan için seve, seve peygamber ocağına koşmuştur.Mehmetçiğimiz hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, Allahuekber dağlarının üç bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında otuz derecelerde olmasına rağmen vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmiştir.

Sarıkamış'ta Büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan bir adım bile geri adım atmamış direniş ve mücadele azminin üstünlüğünü bizlere miras bırakmıştır. Şehitlik mertebesine ulaşan vatan evlatları Türk Milletinin bağrına defnedilmiştir.

Sarıkamış’ta yaşananlar, bizlere birer ibrettir. Vatan topraklarımızın en güçlü biçimde bugünlere gelmesinde emeği geçen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların aziz hatırası önünde saygıyla eğilip sizleri bu destanı izlemeye davet ediyoruz.