ANADOLU LİSESİ

Bireye özgü akademik eğitim sunuyoruz.

“Her insanın ayrı bir âlem olduğu” gerçeğinden hareketle “her öğrenci özeldir” anlayışını benimsiyor, “Kişilerin öğrenme tarzları, onların parmak izleri kadar özeldir” yaklaşımıyla öğrencilerimizin bireysel farklılıkları ile ilgi ve yetenek alanlarını dikkate alarak eğitimimizi 21. yüzyılın gerektirdiği beceriler ve öğrenme eğilimleri doğrultusunda planlıyoruz. Bireysel analizlerle öğrencinin ihtiyacına özel akademik destek programı oluşturuyor, çalışma planları sunuyoruz. Yazılı sınav, kazanım tarama ve deneme sınavlarının kapsamlı analiz ve değerlendirme sonuçlarına göre ortaya çıkan konu ve kazanım eksiklikleri ile öğrenme kayıplarını kapsayıcı akademik destek programı ve bire bir etütlerle gideriyoruz.

Bireysel becerileri destekleyen bir eğitim anlayışı sunuyoruz.

Bu kapsamda; kuruluşumuzdan şu ana kadar çok kısa bir süre içerisinde başta TÜBİTAK olmak üzere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri; dünyanın farklı ülkelerinde onlarca ülke arasında altın, gümüş ve bronz madalyalar, en iyi akademik içerik yeşil kategori ödülleri, en iyi projeler arasında seçilme gibi başarılara imza atarak “Bilişim (Yazılım ve Programlama), Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler” alanlarında oluşturulan “Akademik Üst Kurulumuzun” eğitim, rehberlik ve danışmanlığı ile alanında güçlü ve uzman öğretmen kadromuzun liderliğinde çok sayıda Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Araştırma Yarışmalarına öğrencilerimizi hazırlıyor, başvuru ve katılımlarını sağlıyoruz.

Çift Dilli (Bilingual) Yabancı Dil Eğitimi” ile yabancı dilde konuşturmayı başaran bir eğitim modeli sunuyoruz.

Bu kapsamda; her sınıf seviyesinde yılda 600 saat İngilizce dersi veriyor; 5. Sınıflar için İngilizce Hazırlık Programı uyguluyor, ayrıca tüm sınıf düzeylerinde Matematik, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi/Sosyal Bilgiler, Sanat ve Spor derslerini İngilizce olarak işliyor, Speaking Club uygulamaları yapıyor, İngilizce Kampı düzenliyor, Speaking (Konuşma), Writing (Yazma), Listening (Dinleme) ve Reading (Okuma) becerilerini süreç odaklı ölçüp değerlendiriyoruz.

Akademik bilgiyi beceriye dönüştürüyoruz.

Bu kapsamda; Bilişim Teknolojileri ve Mekatronik (Kodlama, Robotik Kodlama, Yazılım ve Programlama), Ahşap ve Kağıt, Mutfak Sanatları, Drama, Görsel Sanatlar ve Seramik, Müzik, Akıl Oyunları ve Düşünme Stratejileri vb. atölyelerimizde hem disiplinlerarası hem de multidisipliner bir yaklaşımla akademik bilgiyi beceriye dönüştüren eğitim uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Spor ve Sanat Becerilerini destekleyen bir eğitim anlayışı sunuyoruz.

Bu kapsamda; Atıcılık (Havalı Tabanca), Modern Okçuluk, Taekwando, Kick Boks, Muay Thai, Tenis, Masa Tenisi, Jimnastik, Basketbol, Voleybol, Futsal, Satranç, Piyano, Bağlama, Gitar, Resim, Ebru, Takı Tasarım, Seramik vb. pek çok farklı alanda öğrencilerimizin sanat ve spor becerilerini destekleyen beceri geliştirme kursları düzenliyoruz.

Anaokulundan itibaren tüm kademelerde dijital becerileri destekleyen bir eğitim anlayışı sunuyoruz.

Bu kapsamda; öğrencilerimizin gelişim özellikleri ve sınıf düzeylerine uygun programlarla bilişim teknolojileri, kodlama, robotik kodlama, yazılım ve programlama derslerimizle dijital becerilerini geliştiriyoruz.

Liselere Geçiş (LGS) ve Üniversite Sınavlarına (TYT-AYT) Tam Hazırlık Programı uyguluyoruz.

Liselere Geçiş ve Üniversite Sınavlarına Tam Hazırlık Programıyla öğrencilerimizin tamamlamaları veya pekiştirmeleri gereken hiç bir konu ve kazanımı atlamıyor, tüm konu ve kazanımlarda tam öğrenme gerçekleşene kadar çalışıyoruz.

Matematik MR’ı uygulaması ile temel ve ileri düzey matematik becerilerinde başarıyı artıran bir eğitim uyguluyoruz.

Her bir öğrencimizin matematik becerilerinin MR’ını çekiyor, matematikteki başarılarını artırıyoruz.

Teknofen'den Haberler

Open chat
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code
Size nasıl yardımcı olabiliriz?